Všeradice
Obec Všeradice

Aktuálně

Zobrazeno 1-30 ze 385

ČIPOVÁNÍ PSŮ 26.10.2019 14.30 hod.

Datum: 17. 10. 2019

V sobotu 26.10. 2019 od 14.30 hod. bude MVDr. Brožková čipovat pro zájemce pejsky za obecním úřadem.
Cena čipu bez registrace 300.- Kč
Cena čipu s registrací 500.- Kč ( čip registrovaný v systému veterinářů)

ZPRAVODAJ č.8

Datum: 9. 10. 2019

zpravodaj č.8

Služby kominíka 25.10.2019

Datum: 9. 10. 2019

V pátek 25.10.2019 bude v naší obci provádět služby kominíka pan Neubauger. Zájemci o jeho služby se mohou hlásit na obecním úřadě osobně nebo telefonicky.

Bezplatná telefonní Linka seniorů

Datum: 16. 10. 2018

Bezplatná telefonní Linka seniorů, která je určena všem, kteří jsou starší padesáti let a chtějí si anonymně a bezplatně promluvit o tom, co je tíží, funguje na čísle 800 200 007. Současně je možné využít i e-mailovou poradnu na adrese linkasenioru@elpida.cz. Více se dozvíte v odkaze níže.

Pomoc obětem trestných činů nabízí i základní právní informace

Datum: 16. 10. 2018

Podporu a pomoc při vyrovnávání se s dopady trestného činu, při orientaci v trestním řízení ale i základní právní informace nabízí občanům Berouna a okolí berounská Poradna pro oběti.

Z Řevnic na Třebaň neprojedete, omezení je i na nádraží

Datum: 10. 10. 2018

Na dopravní omezení narazí řidiči v několika sousedních obcích. Uzavřena je silnice ze Řevnic na Zadní Třebaň. Před řevnickým nádražím má být kvůli úpravám prostranství výrazně omezeno parkování. Kvůli rekonstrukci Vrážské ulice je omezen průjezd Černošicemi.
Až do konce listopadu má zůstat neprůjezdná silnice vedoucí od řevnické prodejny Flop do Zadní Třebaně. Jde o silnice Komenského a Třebaňská. Středočeský kraj zde buduje novou dešťovou kanalizaci, na jaře příštího roku pak položí nové asfaltové povrchy. Objížďka je vedena přes Svinaře.
V Řevnicích se buduje i u nádraží. Stavební práce na projektu úpravy přednádraží, který počítá s novými povrchy, novou pěší i cyklotrasou, měly začít v říjnu. V první etapě se má opravovat strana přiléhající ke kolejišti. Průjezd sice bude po celou dobu stavby zachován, ubyde ale parkovacích míst. Řevnické radnici se podařilo dojednat po dobu prací parkovací stání v areálu bývalé Eurovie.
Pokračuje také rekonstrukce hlavního tahu Černošicemi – ulice Vrážské. Od 8. 10. je uzavřen úsek od křižovatky s ulicí V Rybníčkách po křižovatku s ulicí Myslbekova, a to až do 9. 12. Objízdná trasa pro dopravu do 3,5 tuny je stanovena po místních komunikacích. Auta jedoucí ve směru na Dobřichovice odbočí již za železničním přejezdem do ulice Karlštejnská a budou pokračovat po místních komunikacích V Mýtě, V Rybníčkách, Karlická, Myslbekova a zpět na sinici Vrážská. V opačném směru do Prahy budou auta sjíždět do ulice Myslbekova a dále Karlickou zpět na Vrážskou. Nákladní dopravu nad 3,5 tuny je vedena přes Třebotov na Mořinu, Lety a Dobřichovice.

JÍZDENKY PID NA NÁDRAŽÍCH 

Datum: 1. 10. 2018

Jízdenky Pražské integrované dopravy jsou od počátku dubna k dostání nejen v automatech, ale také na pokladnách Českých drah ve Středočeském kraji. Jde o celkem 93 železničních stanic v Praze a Středočeském kraji. Nejlevnější jízdenka za 18 Kč platí 30 minut a pokrývá dvě pásma, zatímco ta nejdražší vyjde na 160 korun a držitel s ní může cestovat až 24 hodin po celém Středočeském kraji i v Praze. Na rozdíl od klasických jízdenek na MHD se ty z pokladen v železničních stanicích ve vlaku už neoznačují. Jejich časová platnost je vytištěná přímo na lístku, zákazník si však začátek platnosti může sám vybrat během nákupu. Rozšíření prodeje integrovaných jízdenek na všechny pokladny ČD přichází jen dva měsíce poté, co byly do systému zařazeny všechny rychlíkové spoje v regionu. Od 4. února je možné nově cestovat na Berounsku, Příbramsku, Hořovicku i Rakovnicku vlaky Českých drah na jízdenky Pražské integrované dopravy. 

Obec hledá provozovatele a nájemce pro hostinec Na Růžku

Datum: 10. 9. 2018

Obec Všeradice vypisuje výběrové řízení na provozovatele a nájemce hostince Na Růžku. Nabídky je možné podávat do 26. 9. do 17:00 na úřad. Více informací v příloze níže.

Agenda nedostatečně určitě zapsaných osob v katastru nemovitostí

Datum: 10. 9. 2018

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (dále jen „ÚZSVM“) Vám v návaznosti
na ust. §§ 64 a 65 zákona č. 256/2013 Sb., o katastru nemovitostí (katastrální zákon), ve znění
pozdějších předpisů, v příloze postupuje aktualizovaný seznam nemovitých věcí, u nichž je
dosud v katastru nemovitostí evidován nedostatečně identifikovaný, tzv. neznámý vlastník,
týkající se katastrálního území v územní působnosti Vaší obce. Data k 1. 8. 2018 byla
poskytnuta Českým úřadem zeměměřickým a katastrálním. Podrobnosti najdete v odkaze níže.

VÝZVA – ŠETŘENÍ PITNOU VODOU

Datum: 11. 6. 2018

Vzhledem k dlohotrvajícímu suchu vyzýváme občany k šetření pitnou vodou.

Pozemkový úřad provádí monitoring eroze zemědělské půdy

Datum: 8. 6. 2018

Státní pozemkový úřad na základě příkazu Ministerstva zemědělství monitoruje erozi zemědělské půdy. Na základě toho provede záznam do databáze a terénní rekognoskaci. Více v příloze.

Výluky na trati do Prahy

Datum: 3. 5. 2018

Až do 7. května do půlnoci probíhá
výluka jedné ze dvou traťových kolejí v úseku na berounské trati, a to v úseku Praha-Radotín – Dobřichovice na trati 171 Praha – Beroun. Po dobu výluky je doprava v úseku Praha hlavní nádraží – Beroun organizována výhradně podle výlukového
jízdního řádu, který najdete níže v příloze.

Hlavní tah Berounem je uzavřen

Datum: 3. 5. 2018

Od středy 2. května není možné vjet z ulic Plzeňská a Kollárova do velmi frekventované ulice Obchodní, která je příjezdovou komunikací k supermarketům Billa, Kaufland a Penny Market. Objízdná trasa je po celou dobu rekonstrukce Plzeňské ulice v Berouně plánována přes ulici Koněpruskou a kruhový objezd u čerpací stanice OMV u dálnice D5. Omezení se dotkne i pěšího provozu. Chodník podél obchodní zóny v Plzeňské ulici až po křižovatku s ulicí Koněpruskou bude uzavřen a chodci se dostanou do obchodní zóny po přechodu u ulice Kollárova.
V souladu s usnesením volených orgánů Berouna a Králova Dvora bude od 2. května zabezpečována přeprava autobusy městské hromadné dopravy v obou městech zdarma, a to až do 30. června.

Hudební cesta povede od lidovek k Matuškovi

Datum: 9. 4. 2018

Na hudební cestu časem se můžete vydat v neděli 22. dubna ve všeradickém Zámeckém dvoře. Je to název vystoupení zpěváka kapely Živá Huba Martina Krulicha, který na sále restaurace od 15 hodin přednese nejen lidové písně, ale i skladby J. Suchého a J. Šlitra, W. Matušky, V. Neckáře a dalších známých skladatelů a interpretů. Místa lze rezervovat na telefonu 606 944 074 nebo na emailu restaurace@zamecky-dvur.cz.

Na oslavu narozenin vaří Všerad výroční ležák

Datum: 9. 4. 2018

Nejen milovníci dobrého piva si přijdou na své v sobotu 28. dubna, kdy všeradický pivovar Všerad slaví 5. výročí od svého založení. Akce určená pro celou rodinu je v areálu Zámeckého dvora Všeradice připravena od 11 hodin do 18 hodin. Na děti tu čekají atrakce a skákací hrad, pro dospělé se zde bude čepovat veškeré točené pivo za 20 korun. Na skutečné znalce navíc čeká překvapení - výroční ležák speciálně uvařený pro tuto příležitost. Po celý den se bude areálem linout muzika: country v podání kapely Kapičky, rockové pecky zahraje uskupení Vepřové panenky. Vstup je zdarma. Pivovar Všerad uvařil ve Všeradicích první várku v dubnu 2013, a byl to světlý speciál. Pod dohledem sládka Jiřího Diviše se zde vaří jak svrchně kvašená, tak spodně kvašená piva, mnohá z nich již získala ocenění na Jarní ceně sládků a Pivní pečeti.

ODEČTY ELEKTROMĚRŮ

Datum: 3. 4. 2018

Od úterý 3.4.2018 do soboty 7.4.2018 bude probíhat odečet elektroměrů pověřeným pracovníkem firmy ČEZ.

Výluky na trati do Prahy o víkendech

Datum: 15. 3. 2018

Na železniční trati Praha-Beroun budou o víkendech 17. a 18. března a následně i 24. a 25. března platit výlukové jízdní řády. V časech od 8 až do 16 hodin budou některé spoje končit respektive začínat ve stanici Karlštejn. Do Berouna tak pojede každý druhý vlak. Více v platném výlukovém řádu, který najdete v odkaze níže.

Zadávací dokumentace na výběr dopravního automobilu pro SDH Všeradice

Datum: 12. 3. 2018

Obec Všeradice zveřejňuje zadávací dokumentaci na výběr dodavatele na dopravní automobil pro SDH Všeradice. Potřebné dokumenty najdete v odkazech níže.

Hostinec hostí Travesti show

Datum: 18. 9. 2017

Travesti show se ve všeradickém Hostinci Na Růžku koná 13. 10. od 21 hodin. Vystoupí Crazy Goddess, hrají Bratři v Tricku.

Cesty do Prahy komplikují dopravní omezení

Datum: 28. 8. 2017

Oprava silnice z Dobřichovic na Černošice bude probíhat po celé září, dopravu zde budou řídit semafory, takže se řidiči mohou připravit na kolony.
Frekventovaná silnice II/115 vedoucí z Dobřichovic na černošickou Vráž dostane nový povrch. Stavební společnost M-SILNICE, a.s., vybraná Středočeským krajem jako dodavatel stavby, zahájí rekonstrukci 3. 9. První opravovaný úsek je si 800 metrů dlouhý. Nákladní auta nad 3,5 tuny sem budou mít vjezd zakázán, objízdná trasa bude pro ně vyznačena přes Třebotov a Mořinu. Předpokládaná doba rekonstrukce tohoto úseku je do 1.10.
Kvůli rekonstrukci železničního mostu v Řevnicích se tvoří fronty aut i před řevnickým železničním přejezdem. Zde je rekonstrukce plánovaná do října.

Dopravní omezení v Řevnicích

Datum: 10. 7. 2017

Řevnická objížďka je kvůli rekonstrukci železničního mostu uzavřena. Od 11. července navíc na železniční trati v úseku mezi Řevnicemi a Dobřichovicemi platí výlukový jízdní řád. Kvůli opravě viaduktu pojede ze Řevnic na Prahu a zpět do Řevnic méně spojů. Výluka na železnici platí od 11. července do 26. července a od 15. srpna do 26. října. V těchto termínech ze Řevnic a do Řevnic nepojedou všechny takzvané posilové spoje v pracovních dnech, tedy ty vlaky, které v Řevnicích dosud začínaly nebo končily. Místo toho budou vlaky končit a začínat v Dobřichovicích.

Hasiči soupeřili a užívali přátelství

Datum: 3. 7. 2017

Všeradice se o uplynulém víkendu staly pořadateli již III. ročníku mezinárodní hasičské soutěže. Pro zdejší jednotku se jednalo o premiéru v pořádání této soutěže. Díky tomu, že předchozí pořadatelé z chorvatské obce Dolany a rumunského Gerniku nastavili laťku poměrně vysoko, nebyl to úkol jednoduchý. Ale vše se podařilo k plné spokojenosti všech.
Přátelé z Dolan dorazili v pátek v podvečer, po srdečném přivítání následovala společná večeře a družná zábava do pozdních hodin. V sobotu po snídani odjely jednotky na prohlídku hasičského muzea do Zbirohu a část místního sboru připravovala vše potřebné na odpolední soutěž. Po návratu proběhl společný oběd, těsně následován ukázkou nového zásahového vozidla SDH Liteň, za což jim mnohokrát děkujeme. Aby všem slehl vydatný oběd před náročnou soutěží, zahráli jsme si minigolf. Přes naše očekávání alespoň mírného ochlazení sluneční svit nepolevoval, a tak jsme šli soutěžit. Jako první nastoupilo družstvo muži Všeradice a za mohutného povzbuzování absolvovalo soutěžní úkoly. Druzí nastoupili Dolanští, kteří povzbuzováni všemi účastníky dosáhli dokonce lepšího výsledku než domácí. Jelikož se letošního ročníku nezúčastnili Gerničtí, tak jejich místo v soutěži převzaly hasičky ze Všeradic a i těm se podařilo ve výsledku překonat své mužské protějšky. Jedno je však jisté: všechny soutěžní týmy daly do akce maximum, a tak to má být. Bylo od soutěženo, ale někteří ze soutěžících měli ještě dostatek energie na tenisový zápas, který sice občas vypadal jak klasická plácaná, ale všichni se dobře pobavili. Po večeři následovalo předání cen a opět družná zábava až do pozdních nočních hodin. Když jsme se v neděli loučili, tak s tím že příští rok se opět sejdeme v Dolanech na dalším ročníku. Ten bude o to zajímavější, že místní sbor bude slavit své 90. výročí.
Když hodnotím průběh a zajištění akce, musím jen konstatovat, že jsme obstáli minimálně stejně dobře jako předcházející pořadatelské obce. Jedinou vadou na kráse byla neomluvená účast Gernických, ale jsem přesvědčen, že příští rok se zúčastní.
Veliké poděkování patří obci Všeradice, která tuto akci finančně podpořila. SDH Liteň za ukázku techniky a hlavně všem členům, kteří se podíleli na přípravě a celkovém zajištění této akce. Takže za rok zase v Dolanech.
Bohumil Stibal – starosta SDH Všeradice

Zámecký dvůr hostí další Dechovkové odpoledne

Datum: 10. 5. 2017

V pořadí již čtvrté Dechovkové odpoledne se ve všeradickém Zámeckém dvoře uskuteční 28. května. K tanci a poslechu bude tentokrát hrát kapela Kladenská heligonka. Začátek v 15 hodin. Vstupné 80 Kč.
Rezervovat místa si můžete na tel. 606 944 074 nebo na emailu: restaurace@zamecky-dvur.cz

SVOZ NEBEZPEČNÉHO ODPADU 10.6.2017

Datum: 19. 4. 2017

Jako každý rok proběhne v obci svoz nebezpečného odpadu, který zajišťuje firma Rumpold-P, tentokrát bude v sobotu 10.6.2017 od 9.00 hodin na ploše před poštou.

Dobrovolníci sesbírali kolem trati 1,3 tuny odpadu

Datum: 10. 4. 2017

V sobotu 8. dubna proběhl již druhý ročník akce Ukliďme lokálku, v rámci celorepublikové výzvy Ukliďme Česko. Pod záštitou pivovaru Všerad akci zorganizoval někdejší starosta Všeradic Bohumil Stibal. „Byl jsem mile překvapen množstvím hlavně mladých brigádníků. Zapojilo se jich více než 150,“ pochvaloval si Stibal, který všechny zve již na další ročník v roce 2018. Sběrný historický vlak, který zajišťoval přepravu osob a odpadu na trati Zadní Třebaň – Lochovice, poskytla společnost SAXI, odvezl více než 1,3 tuny odpadů. Výjezd byl v 9:45 ze železniční stanice Zadní Třebaň a jízda pokračovala směrem na Lochovice. Tak jak vlak projížděl jednotlivými stanicemi, přistupovali další a další brigádníci, kteří již před příjezdem vlaku stihli uklidit i ve svých obcích a posbírali u nádraží a v obcích velké množství pytlů s odpadem. Velký počet brigádníků se zapojil v Zadní Třebani, Všeradicích, na Vižině a nově i v Hostomicích. Po příjezdu do Lochovic, kde vlak čekal 65 minut, než mohl vyrazit na zpáteční cestu, čekal zde na účastníky rozdělaný oheň a díky tomu, že každý z účastníků obdržel od pořadatele svačinu, nesla se okolím vůně špekáčků. Na zpáteční cestě byly vagony plně obsazeny a do krajiny se nesl zpěv brigádníků a kapely Třehusk. V družné zábavě a při dobrém pivu Všerad projeli účastníci zpět trasu Lochovice – Zadní Třebaň. Celou akci jsme ukončili ve 14 hodin.
„Velkou radost mám z účasti hlavně mladých rodin a dětí. Právě jejich zapojení mne utvrzuje v tom, že motto akce Čistý venkov pro nás a naše děti je správné,“ sdělil Stibal a dodal: „Chtěl bych velice poděkovat všem, kteří se akce zúčastnili, za jejich dobrou práci. Proto, že dobré akce se mají stát tradicí, zvu všechny na třetí ročník a to 14. 4. 2018, kdy pojedeme znovu.

Liteň vyhlásila konkurz na místo ředitele školy

Datum: 8. 3. 2017

Konkurz na místo ředitele Základní školy Františka Josefa Řezáče Liteň vyhlásila tamní radnice. Předpokládaný nástup je od 1. 8. 2017. Přihlášky je možné zasílat do 21. dubna na adresu Úřadu městyse Liteň, Náměstí 71, Liteň. Podrobnosti najdete v odkaze níže.

Zastupitelé schválili úpravu ceny vodného a stočného

Datum: 22. 2. 2017

Na prvním veřejném zasedání, které se konalo 3. února, všeradičtí zastupitelé schválili úpravu ceny vodného na 34,40 Kč/m3 a stočného na 35,20 Kč/m3 pro rok 2017. Současně odsouhlasili poskytnutí příspěvku FK Všeradice 1932 či rozpočtovou změnu č. 1 na rok 2017. Další usnesení můžete najít v usnesení na úřední desce.

Velikonoční tvoření v Zámeckém dvoře

Datum: 22. 2. 2017

Vytvořit si vlastní velikonoční dekoraci mohou rodiče s dětmi během Velikonočního tvoření, které se uskuteční v sobotu 25. března ve všeradickém Zámeckém dvoře. Akce se koná ve spolupráci s organizací Domeček Hořovice. Začátek je ve 14 hodin v Galerii M. D. Rettigové.

Dechová hudba 12° Plzeň zahraje v Zámeckém dvoře

Datum: 22. 2. 2017

V neděli 26. března si v Zámeckém dvoře přijdou na své milovníci dechovky. Nejen pro seniory se zde uskuteční další z pravidelných nedělních odpolední s dechovkou. Tentokrát bude od 15 hodin hrát dechová hudba 12° Plzeň.

K vepřovým hodům zahraje v Zámeckém dvoře kapela Toulavá

Datum: 1. 2. 2017

Dechovkové odpoledne i vepřové hody připravil na polovinu února Zámecký dvůr Všeradice. První odpoledne s dechovkou se koná 19. února. K tanci a poslechu bude hrát kapela Toulavá. Začátek je v 15 hodin, vstupné je 80 Kč. Rezervovat místa si můžete na tel. 604 944 074 nebo na emailu: restaurace@zamecky-dvur.cz. Po celý tento víkend od 17. do 19. 2. budou navíc v restauraci probíhat vepřové hody. Na jídelním lístku objevíte tradiční zabijačkové pochoutky jako třeba jitrnice, jelítka, tlačenku či zabijačkovou polévku. Pochutnat si budete moci i na domácím uzeném nebo na vepřových klobáskách na grilu. Vše můžete zapít některým z piv uvařených v pivovaru.

Zobrazeno 1-30 ze 385

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19
1
20
21 22 23 24 25
1
26 27
28 29 30 31 1 2 3

Výstrahy

Všeradické firmy

Ziveobce.cz

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Rychlý přehled

Pošta Všeradice

Pondělí: 8:00     - 10:00
Úterý:     8:00     -   9:00

Středa:   14:00   - 18:00
Čtvrtek:   8:00    - 10:00
Pátek:     13:00  -  15:00 

Úřední deska

Kácení stromů

Kontakt na vývoz jímek fekálem

ROZPIS SVOZŮ 2019

POPLATKY NA ROK 2019 

Úřad obce informuje o poplatcích pro povinné subjekty ve správním obvodu obce na rok 2019

Poplatky za odpad:

  • jednorázový vývoz (ucho)................85 Kč/ks
  • vývoz 1x30 ...........890 Kč
  • vývoz 1x14..........1650 Kč 
  • vývoz KOMBI......2220 Kč 

Poplatek za svoz komunální odpadu v minimální výši svozu 1x30 uhraďte nejpozději do 
30. 4. 2019

Poplatky ze psů:  

  • za prvního psa 50 Kč/ rok
  • za každého dalšího 60 Kč/rok

Poplatky z hrobového místa:

  • za jednohrob 400 Kč na 10 let
  • za dvouhrob 800 Kč na 10 let

Jsme členy:

MAS Karlštejnsko

MAS Karlštejnsko

Mikroregion Horymír

Mikroregion Horymír
Partnerská obec - Gernik (Romania)