Všeradice
Obec Všeradice

Položeno je už přes 2,5 kilometru kanalizace

Blíží se konec roku 2013, a tak přinášíme shrnutí k největší letošní investici a tou je výstavba vodovodu a kanalizace. Akce byla zahájena dne 3. dubna letošního roku. Její dokončení je plánováno na měsíc září 2014. Po celou dobu probíhá stavba podle smluvního harmonogramu a dílčí etapy jsou ze strany dodavatele plněny. Nyní již proinvestovaná částka dosáhla výše cca 26.000.000 Kč a v díle se i nadále pokračuje. Pracuje se na:
1. vodovodním přivaděči od vodojemu směrem k vrtům, zde je položeno potrubí o délce cca 1400 m
2. výstavbě vodojemu u Telína, zde probíhá betonáž vlastního vodojem
3. Probíhá pokládka vodovodního a kanalizačního potrubí v ulici u školy.
Po dokončení školní ulice budou probíhat práce směrem k vodojemu a druhá skupina bude budovat řady od přečerpávací stanice směrem k novým parcelám a p. Hadačovi.
V jarních měsících budeme dokončovat terénní úpravy kolem ČOV a budeme pokračovat s potrubím na dalších ulicích. Homogenizaci povrchů státních komunikací v obci bychom chtěli provést na přelomu měsíce července a srpna, tak aby na Všeradickou pouť byly práce dokončeny.
Je položeno gravitační splaškové potrubí od ČOV až na konec obce směrem na Bykoš, od zámku až k poslední šachtě směrem na obec Nesvačily a od křižovatky u Rážů směrem k přečerpávací stanici. Celkem je položeno toto potrubí v délce 2650 m. Je dokončena stavba ČOV. Kolaudace tohoto potrubí a ČOV proběhne dne 12.12. Věřím, že vše dopadne dobře a následně po kolaudaci zahájíme provoz ČOV. Buďte proto připraveni, ať se můžete napojit a nemusíte vyvážet jímky.
Ve stejných trasách je uloženo i vodovodní potrubí, které však nepovede až k ČOV, ale pouze na konec obce a proto je jeho délka jen 1530m.
Chápu některé vaše rozhořčené reakce na realizaci této akce. Musím však konstatovat, že mnoho z nich je neoprávněných a vyplývá z neznalosti a mnohdy i nezájmu o tuto akci. Tento nezájem se projevil i v nabídce o zajištění kontrolních šachet, kdy se přihlásilo zhruba 15 občanů. Mohu říci, že na toto množství nelze získat žádnou slevu.
Co říci k tomuto bodu dalšího? Věřím, že se podaří zkolaudovat ČOV a začneme čistit. Dobrá zpráva pro občany je to, že do doby kolaudace celého díla budeme čistit bezplatně. To znamená, že nikdo nebude platit stočné. S ohledem na nový zákon o vodách a kanalizacích začneme s napojenými občany uzavírat smlouvy na likvidaci odpadních vod a dodávku vody až ve druhém čtvrtletí roku 2014. Ceny jsou s ohledem na tyto zákonnné podmínky fondu nyní vypočítávány a občané s nimi budou seznámeni na zasedání v měsíci červnu. Tolik k vodě a kanalizaci.

Datum vložení: 9. 12. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 9. 12. 2013 0:00
Autor: Správce Webu

Mobilní aplikace

mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

google-play-downloadapp-store-download

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Výstrahy

Všeradické firmy

Ziveobce.cz

Jsme členy:

MAS Karlštejnsko

MAS Karlštejnsko

Mikroregion Horymír

Mikroregion Horymír
Partnerská obec - Gernik (Romania)